ZAČÍNÁME OPĚT ZNOVU
Teprve od roku 1922 je vyvíjena zvýšená sportovní činnost. Mužstvo bylo sestaveno z těchto hráčů:
Zelinka, Mojžíšek, Adolf Vaněk, Flekna, Bareš, Doležal, Dušek Milda,Vaněk Karel, Bělka, Štrégl Jan, Zeller, Hronek, Honeger, Maizner, Šírek ,Chmelík, Nýdrle ,Černý atd.
V r.1923 bylo získáno hřiště v místě později postavené továrny Vobořil -Bayer (nyní trysk.tkalcovna Hybler). První zápas na novém hřišti byl sehrán s Mnichovo-hradišťským S.K. s výsledkem 4:1.S.K. Semily se probojoval v r.1927 do finále o Pohár Českého ráje a na hřišti v Mnichově Hradišti prohrály Semily s Turnovem v nastaveném čase 5:6!!Častými hosty byly v Semilech i německé kluby jako DFC Reichenberg, BSK Gablonz, S.L. Zittau.V roce 1929 hrály Semily poprvé za hranicemi v Žitavě prohrály 0:4 a remizovaly s Neugesdorfem 3:3.V roce 1928 přišli noví obětaví činovníci a je zaznamenán značný vzestup tohoto sportu v Semilech.V letech 1930/ 31 je pod vedením pánů Kousala,Falky a Miškovského upravováno hřiště a postavena dřevěná tribuna.Konzolidace klubu se pak projevuje v r.1933,kdy mužstvo: Chmelík-Dušek,Štrégl R.st. Šnajdr, Chmelík II. Dolenský Vlad. Lacina, Kuk, Šírek, Jiránek a Bažant vítězí v IB.třídě a probojovává se do IA třídy Pelikánovy župy fotbalové.Výborných výkonů dosahuje i dorostencké družstvo pod vedením Františka Miškovského hráli:Hloušek Dáda-Cink,Kobrle,Tomášek,Ježek,Hejduk,Řehák,Šťastný, Vávra, Koželuh, Zamastil.
foto ze 7.4. 1935, Polaban Nymburk - SK Semily 2:4
NA SNÍMKU ZLEVA: Šlégr R.st.,Kousal Milouš, Šírek, Hloušek Josef, Šulc Josef, Ježek Karel, Novotný Vladimír, Daníček Oldřich, Jiránek
DOLE: Dolenský Vladimír, Kuk Josef
A mužstvo si vedlo v nejvyšší župní soutěži výborně a nejlepší tehdejší kluby jako Polaban Nymburk, Mladoboleslavský S.K. v Semilech prohrávaly. Ovoce krásných výkonů uzrálo v mistrovské sezoně 1935/ 1936 kdy naše XI.dobyla prvního místa a titul mistra PSŽF a S.K. Semily hrál kvalifikaci o postup do divize,která byla druhou nejvyšší soutěží v Československu. O úspěch se zasloužili: Předseda klubu Miloš Bouda,trenér V.Najman z Mladé Boleslavi a hráči:
Josef Šulc a Dáda Hloušek-Jiránek,Štrégl,Novotný Vladimír(později dlouholetý předseda klubu), Ježek,Dolenský Vlad. Hloušek Josef(nejstarší žijící fotbalista v Semilech), Novotný II.Kuk ,Vorlíček,Burián, Nedvěd a Pokorný.Vynikající brankář Josef Šulc je vybrán do reprezentačního mužstva LVÍČAT ČSR a reprezentuje republiku i v zahraničí.
Toto bylo období největšího rozmachu klubu.S.K. Semily mělo zastoupení ve výboru PSŽF i v Českém fotbalovém svazu v Praze. Na zápasy byly vypravovány zvláštní vlaky.V kvalifikaci o divizi jsme nebyli úspěšní tuto vyhrála Explozia Semtín (VCHZ Pardubice).V roce 1938 odchází většina hráčů na hranice bránit vlast proti německým okupantům.Těžká léta doléhají na celý národ.
V roce 1940 klub zakolísal a nepříznivý poměr branek znamenal sestup z nejvyšší župní soutěže.V roce 1944 přes těžkou dobu válečnou slaví klub 40 výročí trvání a pod vedením předsedy Ed.Libánského je nově upra-vováno hřiště,které bylo v té době na místě nové haly podniku Technometra.
Výborných výsledků dosáhl i dorost,který se umisťuje na II.místě v rámci PSŽF.
Do A mužstva přicházejí noví hráči:Vláďa Syrový.Ota Hradecký,Olda Holata,Kopal,Jar.Flekna,Jan Petrák,Ruda Havel ,Josef Maruška, Alois Špaček. Koncem války doplňují mužstvo dorostenci Vláďa Vaněk a Vláďa Vacátko a z mužstva mistra Župy už chytá jenom Josef Šulc a v poli hraje Karel Ježek.
Na jaře r.1945 se nadvláda německých fašistů hroutí,většina sportovců se zapojuje do květnového povstání.Radost z Osvobození je veliká.V květnu 1945 položili životy za naši svobodu i fotbalisté Láďa Richtr a Olda Koucký.